KONST / Litografier / Färglitografi 13441075
nr 1344 1075
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, "Lilla Skinnarviksgränd". Signerad, numrerad 67/360. Bladets mått: 59x46, oramat löst blad
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 20:39:35
25/8 15:07:40
200 kr
26/8 13:10:56
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska